اجاره انبار در تهران

اجاره انبار در تهران

 

انبار صنعتی در تهران : در خصوص انبارها می‌دانیم که این اماکن چه سرپوشیده چه روباز، چه خصوصی و چه عمومی، چه کوچک و کانتینری و چه بزرگ و سوله‌ای و چه تحت تملک و چه اجاره‌ای در حقیقت فضاهایی هستد که به منظور نگهداری از مواد یا محصولاتی که به هر دلیلی هم اکنون مورد استفاده قرار نمی‌گیرند اشغال می‌شوند .
در همین رابطه انبار صنعتی در تهران به عنوان موضوعی که این روزها زیاد مورد پرس و جوی متقاضیانش قرار می‌گیرد عنوانیست که قصد بررسی آن را داریم؛ پس چنانچه به این مطلب علاقمندید با ما همراه باشید!

 

انبار صنعتی در تهران

انبارهای صنعتی را می‌توان از دو جنبه تفسیر کرده و مورد بررسی قرار داد ؛ نخست انباری که در آن از مواد، محصولات یا ماشین‌آلات صنعتی محافظت می‌شود و دوم، انباری که بواسطه سیستم‌های انبارداری مکانیکی یا کامپیوتری به صورت ماشینی و صنعتی تحت مدیریتی علمی اداره می‌شود . دو حالتی که به بررسی هریک خواهیم پرداخت.

 

انبار نگهداری از تجهیزات صنعتی

با فرض اینکه خروجی همه مراکز صنعتی را تولید یک فرآورده یا محصول فیزیکی بدانیم، این محصولات مستلزم گذراندن مراحل مختلفی برای تبدیل به یک کالای آماده از مواد اولیه خود می‌باشند . در همین رابطه از آنجایی که امکان نگهداری از همه این مواد یا قطعات در خود فضای کارخانه یا سالن تولید نیست، وجود یک انبار صنعتی در نزدیکی آن اجتناب ناپذیر است .
بدیهیست که چنانچه این مرکز در پایتخت یا حوالی آن باشد وجود یک انبار صنعتی در تهران ضروریست. این در حالیست که محصولات آماده نیز پیش از صادرات یا ورود به بازار نیازمند مکانی برای تجمیع هستند که باز هم این انبارهای صنعتی‌اند که مکان‌هایی ایده‌آل برای حفظ و حراست از این فرآورده‌ها می‌باشند .
گفتنیست که گاهی به دلیل تغییر آرایش در چینش ماشین‌آلات، جایگزینی موقتی آن یا قرار گرفتن یک کارگاه یا کارخانه در آستانه تغییراتی بزرگ لازم است تا این محصولات برای مدتی کنار گذاشته شوند . مجدداً در این مواقع هم انبار صنعتی در تهران همان مکانیست که به عنوان سرپناه مطرح شده و به عنوان مأمنی برای نگهداری از این تجهیرات مورد استفاده قرار می‌گیرد .

 

انباری با مدیریت صنعتی

در تعاریف سنتی انبارداری، این عمل تنها به قرار دادن یک محصول در محیطی دور از دسترس و برداشتن آن در مواقع نیاز اطلاق می‌شود، حال اینکه در رویکردهای جدید جوانب بیشتری از این کار مورد بررسی قرار می‌گیرد.


به عنوان مثال از مهمترین دلایل نگهداری از محصولات مختلف در انبار می‌توان به
• امکان دسترسی به موقع و آنی به محصولات و عدم توقف عملیات تولید،
• استفاده از تخفیف‌های کلی به هنگام خرید عمده،
• خرید در زمان ارزانی و عدم گرفتاری به گران شدن‌های قریب الوقوع یک قطعه یا ماده،
• یکباره کردن هزینه‌های جانبی خرید از جمله حمل و نقل،
• امکان برنامه‌ریزی با توجه به داشته‌های مجموعه،
• مراقبت از کالاها در برابر هرگونه گزند یا تهدید فیزیکی و
• جوابگویی به هرگونه تغییرات احتمالی تقاضا اشاره کرد .


بدیهیست که تحقق این اهداف تنها بواسطه داشتن نظم و دقت امکان‌پذیر نبوده و در این راه نیازمند روش‌ها و فرمول‌های علمی، محاسبات دقیق ریاضی، بهره‌مندی از هوش مصنوعی کامپیوترها و تجهیزات مکانیکی هستیم که توسل به همه این فاکتورها ما را به انبارداری صنعتی می‌رساند .

 

مزایای اجاره انبار صنعتی

در این نوع انبارداری دیگر هدف، تنها قرار دادن یا برداشتن یک محصول در انبار نیست! در این روش
• به نحوه دریافت، ورود اطلاعات، جابجایی، چینش و تلخیص دقیق و قاعده‌مند محصولات توجه می‌شود .
• قطعات و مواد از نظر نوع، کاربرد، شرایط نگهداری و اولویت مصرف طبقه‌بندی می‌شوند .
• به دلیل اینکه این اطلاعات در بستری نرم‌افزاری تهیه می‌شوند به صورت یکپارچه و همزمان در اختیار همه بخش‌های یک مجموعه قرار می‌گیرند .
• گردش و کنترل موجودی اصولی شده و به دلیل استفاده از روش‌هایی نظیر فایفو و لایفو، مثلاً محصولی به دلیل فاسد شدن یا اتمام عمر مفید خود از رده خارج نمی‌شود یا نقطه سفارش یا میزان بهینه سفارش به روشنی مشخص است .
• اصول ایمنی و لجستیکی علاوه بر اعمال توسط مدیر انبار، به همه کارکنان این محیط نیز آموزش داده می‌شود .

سخن پایانی
منظور از انبار صنعتی در تهران هر کدام از دو دسته فوق که باشد، مجموعه انبارهای برادران میری با داشتن فضاهایی با متراژهای گوناگون با امکان حراست از مواد و ماشین‌آلات صنعتی و همچنین مدیریت اصولی از آن‌ها قادر است تا از سرمایه‌های مادی شما در قالب محصولات گوناگون محافظت نماید .
در همین رابطه چنانچه نیاز به مشاوره یا رفع ابهام دارید، کارشناسان ما هم اکنون آماده پاسخگویی به شما می‌باشند!

 

 

 

اجاره انبار ماشین آلات : زمانی که وارد فضای داخلی یک واحد تولیدی – مثلاً کارگاهی سوله‌ای واقع در یک شهرک صنعتی – می‌شویم، یکی از نخستین عواملی که به ویژه در نمونه‌های ایرانی آن خودنمایی می‌کند عدم جایگذاری خوب و مناسب وسایل و چینش فشرده آن‌هاست .

با گذر از اینکه بخشی از این جایگذاری به دلیل تمایل به استفاده حداکثری از فضا و قرار دادن دستگاه‌هایی بیش از پتانسیل واقعی محل نگهداری آن‌هاست، گاهی هم محصولات یا ماشین آلاتی اسقاطی، خراب یا آن‌هایی که به هر دلیلی در حال حاضر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند وجود دارند که سبب می‌شوند تا فضای مفید این کارگاه اشغال شده و کارکنان این مجموعه با تراکم بیشتری به فعالیت خود ادامه دهند .

در همین رابطه لازم است تا به منظور خلوت‌تر شدن این محیط کارگاهی از وجود این ماشین آلات که در حال حاضر روشن نشده و مورد استفاده هم قرار نمی‌گیرند مکانی اختصاصی در نظر گرفته شود . نگهداری از ماشین آلاتی که همینک مورد استفاده قرار نمی‌گیرند از جهات مختلفی حائز اهمیت می‌باشد که از مهمترین آن‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • عدم آسیب دیدگی در اثر کمبود جا در فضای کارگاهی،
  • امکان بسته‌بندی یا کاور کردن این محصولات بواسطه قطعیت در عدم استفاده از آن‌ها (به جای اینکه در کنار دست و جلوی چشم بوده اما همه روزه شاهد مستهلک شدن آن‌ها باشیم)
  • باز شدن فضای در دسترس کارگران و انجام امور خط تولید با فراغ بال بیشتر که حداقل با انبار کردن محصولات یا مواد اولیه در شرف مصرف همراه است،
  • قرار گرفتن در معرض دید خریداران و
  • امکان انتقال سریع به خارج از مجموعه در صورت فروش این محصول .

اجاره انبار ماشین آلات

 

با توجه به نکاتی که ارائه شد، اینک یافتن مکانی در نزدیکی این کارگاه یا کارخانه که بتوان دستگاه‌های مورد نظر را در آن نگهداری کرد از اهمیت زیادی برخوردار است . اجاره انباری نزدیک از یک سو می‌تواند به دلیل اینکه این سرمایه منقول در کنار کارگاه مد نظر قرار می‌گیرد مطلوب باشد؛ حال اینکه اجازه بهای چنین سازه‌ای همانند اجازه یک کارگاه دیگر است . در نتیجه اینکه باید مسیرهای دورتر با اجاره بهای سبک‌تر را امتحان کنیم .

به عنوان جایگاهی که نه برای کارخانجات و شهرک‌های صنعتی پیرامون جاده مخصوص کرج یا بزرگراه فتح آنچنان دور است که دسترسی به آن سخت باشد و نه آنچنان نزدیک است که هزینه‌های اجاره مکانی در آن خرج‌تراشی اضافه باشد، می‌توان گفت که مجموعه انبارهای برادران میری، واقع در شهر قدس گزینه مناسبی برای نگهداری از این محصولات می‌باشند .

در همین رابطه مجموعه پیش روی با داشتن سالن‌های اختصاصی در کنار انبار عمومی، این امکان را به کارفرمایان محترم می‌دهد تا دستگاه‌های مد نظرشان را در چارچوبی ایمن، ایزوله و مطمئن نگه داشته و بدین ترتیب در مواقعی که نیازمند رسیدگی یا سر زدن به آن‌ها می‌باشند به این مهم رسیدگی کنند .

 

اجاره انبار با قابلیت تبدیل شدن به کارگاه صنعتی

 

جمله سالن‌های مجموعه پیش روی مجهز به آب، برق سه فاز، گاز، تلفن، اینترنت (در صورت نیاز) و سایر امکانات اولیه برپایی یک کارگاه صنعتی هستند . در همین رابطه، اگرچه این مجموعه در قالب یک انبار به فعالیت خود ادامه می‌دهد اما فضاهای در دسترس قابلیت تبدیل شدن به یک محیط کارگاهی را نیز دارند .

با عنایت به اینکه ماشین‌آلاتی به دلیل کمبود جای فعالیت از دور خارج شده و برای مدتی انبار می‌شوند، در صورت صلاحدید کارفرمایان امکان راه‌انداری آن‌ها در این جایگاه وجود دارد. در نتیجه اینکه با اجاره انبار ماشین آلات در این مکان می‌توان علاوه بر نگهداری از این سرمایه با ارزش و حفظ شرایط مطلوب آن برای ادامه فعالیت، در صورت نیاز آن را به کار انداخته و از این وسیله و صد البته فضای دردسترس استفاده حداکثری را نمائید .

به عنوان سخن آخر لازم به یادآوریست که مجموعه پیش روی با داشتن بیش از 15 سال سابقه انبارداری و تجهیز به سیستم‌های امنیتی و رفاهی، آماده خدمت رسانی به متقاضیان این امر می‌باشد . این مجموعه با داشتن کادر حرفه‌ای نگهبانی، کارگرانی مجرب، و ماشین‌آلات حمل و جابجایی محصولات که به صورت شبانه روزی آماده سرویس‌دهی می‌باشند، در انبارهایی با متراژ های متنوع (از 100 الی 2000 متر مربع) در کنار شماست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید .

5 ویژگی یک انبار خوب
5 ویژگی یک انبار خوب


5 ویژگی یک انبار خوب : یکی از عواملی که موجب پیشرفت یک کسب و کار می‌شود جویا شدن نظر مخاطبین و مشتریان آن، دریافت اطلاعات از نقاط ضعف و قوت حرفه مذکور و دخالت دادن نظر ایشان در راستای بهبود شرایط کنونیست.
در همین رابطه زمانی که به صورت دوستانه و غیررسمی نظر کارفرمایان خود را در خصوص ویژگی‌های مثبت مجموعه انبارهای برادران میری پرسیده یا نظر ایشان را در خصوص اموری که به بالا رفتن کیفیت انبارداری می‌انجامند جویا می‌شویم، عموماً به پاسخ‌های مشابهی می‌رسیم که در قالب 5 سرفصل کلی خلاصه می‌شوند . در همین رابطه قصد داریم تا در ادامه این مطلب به بررسی این 5 ویژگی یک انبار خوب بپردازیم :

 

5 ویژگی یک انبار خوب


1. امنیت بالا


به عنوان نخستین و پرتکرارترین عاملی که بدان اشاره شده است، امنیت بالا از جمله مهمترین دغدغه‌های متقاضیان اجاره انبار در تهران است . شاید در تاریخ معاصر ما هیچ زمانی نظیر امروز وجود نداشته باشد که ریال دارای ارزش حداقلی بوده و با افزایش روزافزون قیمت دلار، طلا، ملک و به طور خلاصه همه محصولات فیزیکی، خرید جنس موجب حفظ ارزش پول گردد .
به عنوان مثالی ساده، ملموس و شاید دردآور، چنانچه همینک محصولی خریداری شده، به مدت چند ماه از آن استفاده شود و سپس به فروش برسد، ممکن است مبلغ نهایی آن با وجود دست دوم شدن محصول از قیمت ابتداییش بیشتر باشد که این از عجایب اقتصاد کشورمان است . ناگفته نماند که اگرچه بهای ظاهری این محصول زیاد شده است، اما به فراخور آن کالاهای دیگر نیز گران‌تر شده‌اند که در عمل مقدار سود و زیان حقیقی این خرید و فروش را مشخص می‌کنند .
این توضیحات از این بابت گفته شد که بسیاری از افراد حقیقی و شخصیت‌های حقوقی ترجیح می‌دهند تا سرمایه خود را کالا کرده و با سوار شدن بر روی موج گرانی، در ورطه ورشکستگی فرو نروند . با عنایت به این مطلب امنیت بالای یک انبار که سرمایه مذکور را از گزند تهدیدهای فیزیکی در امان می‌دارد از اهمیت زیادی برخوردار است .


نگهبانی شبانه روزی


اگرچه می‌شود از این نگهبانی شبانه‌روزی به عنوان یکی از سرفصل‌های اصلی یاد کرد، اما از آنجایی که اهداف آن در راستای حفظ امنیت کالاست می‌توانیم آن را بخشی از دسته‌بندی فوق بدانیم .
نظارت انسانی، حراست سگ‌های نگهبان از محیط در شب‌، وجود سیستم دزدگیر و دوربین‌های مدار بسته، سامانه‌های هشدار دهنده و سیستم اطفاء حریق از جمله عواملی هستند که به حفظ امنیت انبارها در برابر تهدیدات انسانی کمک می‌کنند .

 

2. هزینه مقرون بصرفه


اجاره انبار در مقایسه با در اختیار گرفتن یک دفتر، فروشگاه یا محل مشخصی برای کسب و کار در اولویت صاحبان کار و سرمایه قرار ندارد، به همین دلیل چنانچه قیمت آن بیش از بودجه تخصیص داده شده باشد ممکن است به لغو و عدم کرایه آن منجر شود . از سویی دیگر فرد یا مجموعه‌ای که انباری را اجازه می‌کند در حقیقت در پی گسترش کسب و کار و افزایش سود خود بواسطه افزایش کالاهای آماده فروش یا مواد خام آماده تولیدیست که در انبار نگهداری می‌شود. به همین دلیل اگر هزینه‌های ثابت و جاری این مکان زیاد باشد، کارفرما نیز تمایل خود را برای ادامه این کار از دست داده یا با اجاره انباری ارزانتر از حجم تولیدات یا فروش خود می‌کاهد .
به همین دلیل در اختیار گرفتن انباری با قیمت ارزان یا مقرون بصرفه از جمله خواسته‌های عموم متقاضیان اجازه انبار در تهران می‌باشد .


3. دسترسی سریع و آسان


ملاک‌هایی که برای سنجش میزان مطلوبیت محل قرارگیری یک انبار مورد توجه قرار می‌گیرند به کلی با شاخص‌های انتخاب یک ملک مسکونی، اداری یا تجاری متفاوت است . با گذر از بحث قیمت که بدان اشاره شد، حتی اگر در بهترین نقطه پایتخت نیز امکان اجاره یک انبار را داشته باشیم، باز هم در اختیار گرفتن مکانی مشابه در حومه شهر امری منطقی‌تر به نظر می‌رسد .
در همین رابطه محدودیت‌های ترافیکی به عنوان اصلی‌ترین دلیل درستی این ادعا نشان می‌دهد که عدم امکان حضور ماشین‌های سنگین در ساعاتی از شبانه روز، معابر تنگ و باریک و اتلاف زمانی زیاد از جمله عواملی هستند که سبب می‌شوند تا اجاره انبار در خارج از شهر موجب دسترسی سریع و آسان به آنجا شود .
در ادامه 5 ویژگی یک انبار خوب لازم به ذکر است که گاه زمان رسیدن از محله‌ای واقع در غرب تهران به شرق آن به مراتب بیشتر از سفر به شهرستان‌های غربی تهران می‌باشد، در نتیجه اینکه واقع شدن انباری در مکانی مثل شهر قدس دلیلی بر دور افتادگی یا دسترسی سخت به آن نیست .

 

4. بیمه محصولات


شاید در انباری که دسترسی سریع و آسانی داشته، با قیمت مناسبی هم به دست آمده و امنیت آن نیز تضمین شده است اتفاق ناگواری مانند سیل یا آتش سوزی اتفاق افتاده و سرمایه ما از بین برود. در چنین حالتی چه‌کسی مسئول پرداخت خسارت ماست؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که بیمه به عنوان واسطه پرداخت خسارت، با عقد قراردادی با مدیر انبار، ضامن پرداخت خسارت‌های وارد آمده بوده که در این راه کارفرما می‌تواند با افزایش مبلغ پرداختی، بندها و شرایط دلخواه خود را به قرار داد اضافه کند .

 

5. فضای اختصاصی


سرمایه کالایی یک فرد همچون سرمایه نقدی وی که در بانک قرار دارد از جمله مالمیک او می‌باشند که ترجیح می‌دهد تا فردی به آن‌ها نزدیک نشده و تا حد ممکن در فضایی بدون دسترسی افراد متفرقه نگهداری شوند. با در نظر گرفتن این هدف، فرد مورد نظر ملزم به اجاره یک انبار اختصاصی می‌باشد که هزینه‌های نگهبانی و نگهداری از آن سربه فلک می‌سایند .
به همین دلیل انبارهای نیمه خصوصی و عمومی پا به منصه ظهور گذاشتند تا علاوه بر سرشکن کردن هزینه‌ها، با قیمتی مناسب به اعطای فضایی دربستی به متقاضیان امر بپردازند .

سیستم مدیریت انبار : چنانچه به عنوان یک نیروی کار سابقه فعالیت در یک انبار بزرگ را داشته باشید، تصدیق می‌کنید که گاهی سررشته برخی از امور از دستانمان در می‌رود . در همین رابطه زمانی که ترکیبی از یک فضای بزرگ، محصولاتی با تنوع و تعداد زیاد، کارکنانی پر تعداد با شیفت‌های گوناگون و عدم حضور همیشگی همه افراد را در کنار هم قرار دهیم، خواهیم دید عدم تطابق آمار با موجودی امریست که همواره اتفاق می‌افتد!


امری که چنانچه با حسن نیت به قضیه نگاه کرده و فردی را که به صورت تعمدی دست به کارشکنی‌هایی می‌زند را نادیده بگیریم، در پی بی نظمی، عدم ثبت همه وقایع، دخالت افراد غیر مسئول در حوزه انبارداری و بی مسئولیتی برخی از کارکنان همواره رخ می‌دهد.


همه این‌ها در حالیست که با چنین شرایطی کارفرما یا صاحب سرمایه همواره متضرر شده و پیوسته ملزم به پرداخت جریمه‌ایست که دیگران مسبب آن بوده اند!
با عنایت به این توضیحات استفاده از شیوه‌های سنتی در کسب و کارهای بزرگ دیگر جایز نبوده و موجب از دست رفتن بخشی از سرمایه کارفرما می‌شود. به همین منظور سیستم مدیریت انبار مورد استفاده قرار گرفته و بدین ترتیب بخش قابل توجهی از مشکلات مذکور را با حذف عامل انسانی از بین می‌برد .

 

سیستم مدیریت انبار چیست؟


WMS، Warehouse management system یا به طور دقیق‌تر سیستم مدیریت انبار، نرم‌افزاری تخصصی به منظور مدیریت رویدادهای یک انبار بوده که نظارتی مستقیم به سازوکار آن دارد و بهینه‌سازی سلسله حلقه‌های زنجیره تأمین را از لحظه تحویل گرفتن کالا از توزیع‌کننده تا قفسه فروش بر عهده دارد .


به بیانی دیگر، این سامانه با در اختیار گرفتن جریان سفارش، نگهداری و ارسال کالا، از یک سو سبب می‌شود تا همواره محصولات ضروری در انبار وجود داشته و موجودی آن‌ها به صفر نرسد . از سویی دیگر نقطه بهینه آن‌ها را محاسبه کرده تا بیش از حد نیاز (که ممکن است به تخریب یا فساد این محصولات منجر شود) در این مکان ذخیره نشود . همه اینها در حالیست که علاوه بر نظارت به نحوه انتقال و جایگذاری، همواره مقدار دقیق موجودی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد .

 

مزایای سیستم مدیریت انبار


زمانی که از یک سامانه هوشمند به منظور مدیریت اجاره انبار استفاده می‌کنیم، طبیعیست که درصد خطاهای ناخواسته به شدت کاهش یافته و دیگر خبری از اشتباه در اثر خستگی، ورود اطلاعات غلط یا زد و بندهای احتمالی و همچنین مغایرت موجودی با مقدار اسمی در پایان هر دوره (انتهای روز، هفته، ماه یا سال) نیست .
استفاده از این سازوکار دارای مزایای فراوانیست که از مهمترین آن‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

افزایش بهره‌وری


زمانی که برخی امور به صورت خودکار انجام شوند، بدین معناست که به اپراتور کمتری نیاز داریم . اگرچه این موضوع به عنوان یکی از بزرگترین مشکلات انسان عصر حاضر شناخته می‌شود (بیکاری انسان‌ها به دلیل استفاده از ماشین‌آلاتی که می توانند یک کار را با خروجی بهتر و دردسر کمتری انجام دهند) ، اما از دید بسیاری از کارفرمایان کم شدن تعداد کارکنان و حواشی و هزینه‌های مختص آن‌ها عمل مطلوبی به حساب می‌آید .


این در حالیست که ماشین‌آلات خودکار نیز کار خود را انجام داده و تعداد کارکنان باقی‌ مانده دارای شرح کار مشخص و قابل سنجشی می‌شوند که این امر نیز از سویی دیگر به افزایش بهره‌وری و انجام امور با ارزش‌تری از سوی قوای انسانی منجر می‌شود .

 

افزایش سرعت


در مبحث اینترنت اشیاء که هر روز مطلب جدیدتری در مورد آن‌ها می‌خوانیم، انبارها می‌توانند بواسطه هوش مصنوعی کنترل شده و درخواست مشتری را بدون نیاز به حضور انباردار برای وی ماده کنند . در مواقعی که حجم سفارشات بالا بوده، تعداد نفرات کم است و به همین ترتیب احتمال اشتباهات افراد نیز زیاد می‌شود، وجود چنین سامانه‌هایی از مواجه شدن انبار با شکایات یا مسائل پیرامونی جلوگیری می‌کند .

 

افزایش شفافیت


با کمک این سازوکار مشتریان می‌توانند به شرایط کالای مورد نظرشان حتی در انبار مجموعه فروشنده نیز نظارت داشته باشند . میزان موجودی، نحوه رسیدگی، دما و سایر شرایط نگهداری و همچنین جزئیات ارسال از جمله اطلاعاتیست که در اختیار مشتری قرار گرفته و بدین ترتیب خود صاحب امتیاز انبار نیز می‌تواند به موازات رصد این اتفاقات توسط مشتری، به محض بروز کوچکترین چالش و مشکلی به رفع آن بپردازد .

 

افزایش قابلیت مقیاس پذیری و سازگاری


فرض کنید که با تغییر ماهیت محصولی که نگه می‌دارید نیازمند تغییر در روش و طرز کار کارکنان، محل قرار گیری قفسه‌ها، تغییر در نوع حمل و نقل ، تفاوت در نحوه شمارش و ... می‌شوید . در همین رابطه چنانچه سامانه شما هوشمند باشد، در صورت بزرگی این تغییرات نیز باز هم به خوبی با شرایط انطباق یافته و در مدت کوتاهی آن را به سادگی انجام می‌دهید، حال اینکه نیروی انسانی به آموزش یا استخدام افرادی کمکی نیاز دارد که این خود هزینه‌های زیادی روی دست کارفرما می‌گذارد .

انبار در قلعه حسن خان

انبار در قلعه حسن خان : امروزه یکی از بزرگترین ایراداتی که به پایتخت بودن تهران گرفته شده و عده فراوانی تغییر پایتخت به شهری دیگر را اجتناب‌ناپذیر می‌دانند حجم زیاد مهاجرت به آن می‌باشد که از یک سو موجب کاهش جمعیت دیگر شهرها و خالی از سکنه شدن روستاهای سراسر کشور شده و از سویی دیگر سبب بروز تأثیراتی منفی روی سطح زندگی مردم تهران (مثلاً مصرف بیش از حد منابع یا افزایش تورم) گشته است .


به صورت علت و معلولی افزایش جمعیت تهران موجب متمرکز شدن خدمات در آن می‌باشد، بدین معنا که تهران دارای بزرگترین و بیشترین تعداد مراکز خرید، بهترین امکانات آموزش، مجهزترین مراکز درمانی، مناسب‌ترین بازار کار برای کسب مال و فعالیت‌های اقتصادی یا خدماتی دست اول می‌باشد، پس خیل جمعیت از کل کشور به آنجا هجوم می‌آورند و از سویی دیگر به دلیل اینکه با اختلاف پرجمعیت‌ترین شهر کشور است از امکانات بیشتری برخوردار می‌شود .


با گذر از این توضیحات، این افزایش تراکم و جمعیت سبب شده است تا بسیاری از شهرها و روستاهایی که در اطراف تهران نیز وجود داشته‌اند تحت تأثیر این تکامل قرار گرفته و امروزه به نقاطی استراتژیک، مهم و شلوغ‌تر از گذشته تبدیل شوند . با این بهانه شهر قدس به عنوان یکی از همین شهرها، مکانیست که در این مطلب قصد بررسی آن و سپس شرح جزئیات اجاره انبار در قلعه حسن خان را داریم، پس با ما همراه باشید :


شهر قدس 


در دوره قاجار، یکی از میرشکاران پادشاه به اسم «امیرتومان» که وظیفه حکمرانی و رسیدگی به دشت‌های غربی و جنوب غربی تهران از جمله وردآورد، کاروانسرای سنگی، کاووسیه، سرخ حصار و اسماعیل آباد را داشت، با احداث قلعه‌ای که می‌توان آن را تنها بنای آباد این منطقه در آن روزگاران دانست نخستین جرقه‌های به وجود آمدن روستایی با نام قلعه حسن خان (برگرفته از اسم فرزند خود) را به وجود آورد .


اگرچه طی این سالیان به ابعاد و جمعیت روستای مذکور افزوده می‌شد، اما این تیرماه سال 1368 بود که تاریخ این محدوده را به قبل و بعد از خود تبدیل کرد . این تاریخ که در حقیقت موعد تبدیل شدن قلعه حسن خان یه شهر بود، شروعی برای ادغام مناطق مذکور و تولد شهر نوپایی به نام قدس را زد ، شهری که قلعه قدیمی ما تنها بخش کوچکی از آن را در بر گرفته و می‌توان بقایای آن را در میدان قدس فعلی شهر یافت .


همین تغییر کوچک کافی بود تا صنعتگرانی که درپی یافتن مکان بکری برای ساخت و تولید خود بوده و در عین حال به دنبال مکانی ارزان و نزدیک به تهران می‌گشتند به این ناحیه و شهرهای کناری آن هجوم آورده و قلعه حسن خان را به بازیگری پراهمیت در نمایش صنایع و اقتصاد ایران تبدیل کنند .


با عنایت به این توضیحات، امروزه یافتن یک مکان برای ذخیره مواد اولیه، محصولات در شرف آماده‌سازی یا کالاهای آماده از سوی مجموعه‌های فعال در جاده فتح، آزادراه تهران- کرج، شهرک‌های صنعتی اطراف و کارخانجاتی که در مرزهای غربی تهران و شرقی کرج قرار دارند از اهمیت زیادی برخوردار است که مجموعه انبارهایی نظیر مورد پیش روی – برادران میری – به خوبی قادر به پاسخگویی به نیاز متقاضیان خود بوده است .

 

انبار در قلعه حسن خان


با گردشی در میان شهر قدس و وارسی مجموعه‌های صنعتی و تولید کننده آن خواهیم دید که بسیاری از این مجموعه ها نیازمند داشتن انباری نزدیک به خود بوده تا از این طریق ( یعنی اجاره انبار ) بتوانند به جریان کالایشان سرعت داده و روند تولید فروش خود را افزایش دهند . در همین رابطه مجتمع صنعتی برادران میری به عنوان یکی از همین مجموعه ها با داشتن سالن‌های دربست و اختصاصی که به صورت انبار یا کارگاه صنعتی عمل می‌کنند، گام بلندی در جهت رفع نیازهای مذکور برداشته ا‌ست .


این مجموعه بواسطه داشتن کنتورهای فرعی آب، برق سه فاز، گاز بصورت مستقل، تلفن و اینترنت، چاه ارت، سامانه‌های حفاظتی مانند دوربین‌های مدار بسته (با قابلیت دسترسی مجزا برای هر مشتری) ، سامانه دزدگیر، اعلام خطر و همچنین نگهبانی شبانه روزی آماده ارائه خدمات مورد نیاز مشتریان به آنان می‌باشد .


لازم به ذکر است که از وجود نیروی کار فعال و ساده، نزدیکی به تهران، محیطی آرام و خصوصی به معنای واقعی و وجود گواهینامه‌های مختلف در حوزه ایمنی از جمله عوامل دیگری هستند که سبب می‌شود تا بتوان روی این انبار در قلعه حسن خان حساب ویژه‌ای باز کرد .

Main Menu

Main Menu

Main Menu