اجاره انبار در تهران

اجاره انبار در تهران

کاهش ضایعات انبار اجاره ای : همه محصولات دارای آستانه تحمل مشخصی در برابر فشار، ضربه، عوامل محیطی نظیر دما یا میزان نور و ... هستند که در صورت عدم توجه به آن‌ها، کالای مورد نظر دیر یا زود از بین می‌رود . در همین رابطه انبارها از جمله اماکنی هستند که بیشترین تلفات و ضایعات کالاهای مختلف را در آن‌ها داریم، به همین منظور لازم است تا با شناسایی تهدیدات موجود راه‌های تخریب این محصولات را مسدود کرده و بدین ترتیب از تضییع سرمایه‌هایی که در بلند مدت می‌تواند مبلغ زیادی هم باشند جلوگیری نماییم .

 

با عنایت به این توضیحات، مجموعه‌های فراوانی وجود دارند که با در اختیار داشتن انبار یا انبارهایی متعلق به خود، طبق برنامه‌ای اصولی آن‌ها را تقسیم بندی کرده و با نظر به اینکه در حال صرف هزینه‌ای هستند که نهایتاً سودش به خودشان برمی‌گردد، در انجام تجهیز این اماکن کوتاهی نمی‌کنند .

این در حالیست که گاهی افرادی در حین اجاره انبار در تهران این اصل و لزوم بودن قفسه‌های مختلف را به دلایلی نظیر هزینه‌های برپایی، مدت زمان کوتاه استقرار در این محل ، عدم اجازه صاحب ملک به انجام این کار و ... به فراموشی سپرده که نهایتاً اثر آن را نیز می‌بینند .

در همین رابطه قصد داریم تا در ادامه به بررسی نکاتی بپردازیم که هم موجب کاهش ضایعات انبار اجاره ای شده و هم انبار تحت تملک خودِ شخص یا یک مجموعه!

 

قفسه‌بندی صحیح، نخستین گام در مسیر کاهش ضایعات انبار اجاره ای

 

پر واضح است که نخستین حرف الفبای نظم و ترتیب در یک انبار برپایی قفسه‌ها یا هر ساختار دیگریست که به چینش منظم محصولات کمک کند! در همین رابطه زمانی که در یک انبار قفسه‌ای وجود ندارد، نیازمند چینش محصولات (ولو با داشتن بسته‌بندی محکم) روی یکدیگر هستیم که این امر حداقل از سه جهت دردسرساز بوده و موجب افزایش ضایعات می‌شود .

نخست اینکه با تلنبار شدن این محصولات روی یکدیگر، محصولات زیرین حتی با وجود مقاومت بالا نیز تسلیم شده و فرم خود را از دست می‌دهند که این امر مطلوب کارفرما نبوده و دوم اینکه با اختفای برخی محصولات در زیر تلی از کالاهای همجنس، امکان عبور از تاریخ مصرف آن به دلیل عدم امکان نظارت، امکان ریزش محصولات بالایی، عدم دسترسی به محصولات زیرین ، فساد و خراب شدن و همچنین نفوذ جانوران موذی به آن وجود دارد که باز هم این عوامل خوشایند ما نیست .

 در سومین پیامد این اقدامات که به نوعی با مورد قبلی همپوشانی دارد، زمانی که امکان آمارگیری عینی مستمر از انبار وجود نداشته باشد، امکان سرقت این محصولات بدون اینکه کسی از وقوع آن اطلاع یافته زیاد می‌شود و یا ممکن است با گذشت ماه‌ها و سال‌ها از اعتبار محصول، نیاز مصرف‌کنندگان یا مقبولیت آن، سرمایه‌ای که می‌توانسته در موارد متعددی گره گشا باشد به خواب عمیق و بی‌بازگشتی فرو برود .

به همین منظور وجود قفسه‌های مختلف (قفسه‌هایی متناسب با ماهیت کالاها و دارای مقاومت زیاد) سبب می‌شود تا با افزایش نظم در چینش و آمارگیری به کاهش ضایعات انبار اجاره ای برسیم .

 

توجه به تاریخ انقضاء

 

در مواردی که کارگاه یا کارخانه‌ای از مواد اولیه‌ای فساد نشدنی نظیر مصالح ساختمانی یا فلزات تغذیه می‌کند، ممکن است گذشت چند ماه و چند سال نیز تأثیری در کیفیت آن‌ها ایجاد ننماید، حال اینکه گاهی این محصولات همانند مواد خوراکی از عمر محدودی برخوردار بوده و ممکن است با خرابی خود عملاً به سوختن بهای خریدش تبدیل شود .

به همین دلیل علاوه بر نظارت به سازوکاری مؤثرتر نیاز داریم تا ضمن تحقق موارد فوق در حوزه مدیریت موجودی و حمل و نقل نیز به کمک‌مان بیاید . در تکمیل این توضیحات باید گفت که در روش‌هایی نظیر استفاده از قفسه های راک جریان کالا به نحویست که همواره قدیمی‌ترین محصول (نظیر یک صف) آماده خروج از انبار می‌باشد .

 

رعایت اصول ایمنی

 

سطح بهداشت عمومی، میزان حساسیت مردم روی مسائل ایمنی ، نحوه رسیدگی مراجع ذیصلاح و استاندارهای آن‌ها در برخورد با سطح بهداشت، سطح آگاهی مردم و مسائلی از این دست سبب شده است تا پیشنیازهای ایمنی و اصول انبارداری به ویژه در خصوص مسایل بهداشتی هیچ شباهتی حتی با 2 یا 3 دهه قبل نداشته باشد، پس نمی‌توان با متدهای همان 20 یا 30 سال پیش هم به امر انبارداری پرداخت .

با کمک شیوه‌های جدید که بسیاری از آن‌ها نیز الزامی و لازم الاجرا هستند، انبارها در برابر خطراتی نظیر آتش سوزی، آب گرفتگی سطح و نم کشیدن یا جذب رطوبت هوا ایمن تر بوده و حتی بیمه هستند که این امر به طور مستقیم موجب کاهش ضایعات انبار اجاره ای می‌شود .

از سویی دیگر افزایش تنوع قفسه‌ بندی‌ها، ورود تجهیزات و متدهای پیشرفته انبارداری، توجه به ارگونومی و راحتی کارکنان حین کار، تعریف قوانینی به منظور بهبود شرایط سقف، کف، نور یا تهویه انبار و ... سلسله عواملی هستند که در مجموع به بهبود شرایط نگهداری کالاهای مختلف منجر می‌شود .

قفسه بندی پالت راک : هر انباری دارای فضای مشخصی بوده که با عنایت به ماهیت اجناس مختلف قادر است تا حجم معینی از آن‌ها را در خود جای دهد! این در حالیست که نقش فرد یا مجموعه گرداننده انبار نیز در این حداکثر میزان گنجایش بی‌تأثیر نبوده و چنانچه این افراد با اصول، روش و ابزارهای انبارداری آشنا باشند به راحتی قادر خواهند بود تا به طریقی بهینه از محیط در دسترسشان استفاده کنند .


در همین رابطه روش‌های فراوانی تنها برای برپایی قفسه‌های موجود در یک انبار وجود دارد که انتخاب و نصب صحیح آنها موجب می‌شود تا :
• محصولات بیشتری در انبار جا شده و فضایی پرت نماند،
• محصولات با سهولت بیشتر، انرژی کمتر و در زمان کوتاه‌تری جابجا شوند،
• بواسطه انتقال و جایگذاری اصولی طول عمر آن‌ها تضمین ‌شود،
• میزان خسارات و تلفات کاهش یافته و کمتر شاهد استوک شدن محصولات ‌شویم و ...!
با توجه به این توضیحات « پالت راک » روش خاصی در چینش قفسه‌های انبار است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت :


قفسه بندی پالت راک چیست ؟


در سامانه‌های مختلف اجاره انبار در تهران و انبارداری، برپایی قفسه یکی از ابتدایی‌ترین روش‌های تقسیم‌بندی بهینه فضا بوده است که بواسطه آن محیط مورد نظرمان در طول و عرض و ارتفاع به طریقه‌ای منظم، فشرده، قابل نظارت و برنامه‌ریزی و همچنین سریع، آسان و کم خرج تقسیم‌بندی می‌شود .


در ساختار کلاسیک این محصولات، معمولاً ستون‌هایی که دارای پانچ‌های بیضی افقی و عمودی پشت‌سرهمی هستند، به محلی برای اتصال کفه‌های هر طبقه تبدیل شده و بواسطه پیچ و مهره کردن طرفین این طبقات به ستون‌های مذکور، این انبار شکل دیگری به خود می‌گرفت . با توجه به این توضیحات قفسه بندی پالت راک روشی شبیه به همین نوع قفسه‌بندیست، با این تفاوت که هیچ صفحه‌ای افقی بین طبقات وجود نداشته و تنها چارچوب‌های فلزی به علاوه بازوهای رابط،‌ نگهدارنده محصولات اضافه شده به انبار هستند .


ممکن است این سوال برایتان به وجود آید که بدون صفحه‌ای افقی یا طبقه‌ای که کالاهای مختلف را نگه دارد، چگونه می‌توان آن‌ها را ذخیره کرده و اصولاً این چارچوب به چه کاری می‌آید ؟


پاسخ اینجاست که این نوع قفسه بندی نه برای محصولات کوچک، بلکه برای کالاهایی در ابعاد بزرگ با وزنی زیاد یا پالتی ساخته شده است تا بدین ترتیب با کمک لیفت تراک و ماشین آلات مشابه در قفسه‌ها جای داده شوند . در ادامه جای دارد به این نکته هم اشاره کنیم که چنانچه طبقات مورد نظر به جای بازوهای فلزی با کفه‌های سخت و محکم پوشانده شوند، به این سیستم قفسه‌بندی «پانل راک» گفته می‌شود .


در خصوص ابعاد چنین سازه‌هایی می‌توان گفت که دارای ارتفاعی 2 تا 12 متر بوده، عمق آن‌ها معمولاً 70 یا 80 سانتیمتر است اما به 1.5 متر نیز می‌رسد و نهایتاً فاصله بین طبقات و دهانه بازوهای نیز با توجه به نوع محصول تغییر می‌کنند .


از پالت راک در چه صنایعی استفاده می‌شود؟


با توجه به مقاومت بالای این سامانه، از آن در حفظ محصولات سنگین و حجیم در ساختار انبارهای ذخیره‌سازی کالاهای مواد اولیه، قطعات یدکی، سالن های تولید، صنایع خودرو سازی ، لوازم خانگی، خطوط حمل و نقل ، سردخانه‌ها و کارگاه های تولیدی استفاده می‌شود .


توضیحات تکمیلی در خصوص Pallet Rock


این نوع چینش محصولات هماهنگی کاملی با سیستم بارگذاری و تخلیه «به ترتیب سفارش» یا By order را دارد . در طراحی فضای داخلی یک انبار که به این نوع استراکچر مجهز است توجه به اندازه لیفتراک‌ها و شعاع گردشی آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که عدم توجه به مسأله مورد نظر بمثابه از دسترس خارج شدن یک ردیف از انبار است .
با توجه به اینکه می‌توان با کمک پالت‌های پیچ و مهره‌ای فلزی باکس مرتبی را به وجود آورد، امکان انباشتن کالاهای فله‌ای و چینش آن‌ها روی هم نیز به وجود می‌آید .


در خصوص ساختار فیزیکی پالت راک نیز می‌توان به این نکته اشاره کرد که این محصولات از فریم‌‌های پیچ و مهره‌‌ای و بازوهای افقی با قابلیت اتصال کلیپی به ستون‌ ساخته شده‌اند. در همین راستا ستون‌های Roll Forming ، بادبندهای افقی و مورب، Base Plate کف با عرض‌ها و طول‌های مختلف تولیدگشته و فریم‌‌های میانی هر ردیف به صورت مشترک استفاده می‌گردند.


لازم به ذکر است که جوشCO2 موجب اتصال ناخن‌های فلزی به بازوها شده و بدین ترتیب ضمن امکان جابجایی کلی دارای مقاومت زیادی نیز می‌باشند . در انتها جالب است بدانید که به طور پیش فرض فریم‌ها با رنگ طوسی و بازوها به همراه رابطه‌های هرطبقه با رنگ نارنجی مشخص می‌شوند که این الوان قابل تغییر نیز می‌باشند .

اصول شماره گذاری قفسه های انبار : انبارداری دارای استانداردهایی در سطوح مختلف است که رعایت هریک از آن‌ها برای قشر خاصی از دارندگان یا اجاره‌کنندگان این مکان لازم و ضروریست.


به عنوان مثال فردی که وسایل زندگی خود را برای مدتی مشخص در یک کانتینر نگه می‌دارد، تنها چیزی که برایش مهم بوده این است که این محصولات از گزند باد و باران و آفتاب در امان مانده یا به سرقت نروند . در نتیجه اینکه با چینش فشرده آن‌ها مشکلی نداشته و با اینکه تا پایان دوره مورد نظر نیز به بسیاری از وسایل دسترسی نداشته باشد مشکلی ندارد .


به عنوان مثالی دیگر، کاسبی برای کسب و کار کوچک خود دارای انباری 12 متریست که می‌تواند جنس‌های پشتیبان خود را در آن‌ها نگه دارد . با توجه به اینکه خود وی نظارتی مستقیم به چینش این محصولات در انبار داشته، به کلیه محصولات ورودی و خروجی و جریان کالا نظارت دارد و خود این اجناس نیز از تنوع یا تعداد خیلی زیادی برخوردار نیستند، وجود یک سری قفسه برای جایگذاری آن‌ها هم کافی بوده و به دیگر نیازی به برچسب‌های هوشمندی مانند RFID ، ثبت در سامانه حسابداری، صدور قبض انبار یا کدینگ نیست !


با توجه به توضیحات فوق، اینکه هر انبارداری اصول شماره گذاری قفسه های انبار را رعایت کند قانون لازم الاجرایی نبوده و این راهکار تنها به مجموعه‌هایی با چند انبار بزرگ، دارای کارمندان متعدد و چرخشی، با تعداد و تنوع بالای محصولات، نیازمند انجام سریع کار و با حجم زیاد ورودی و خروجی در نظارت و کنترل بهتر موجودیشان کمک می‌کند .
با توجه به این مقدمه قصد داریم تا در ادامه به بررسی اصول شماره گذاری قفسه های انبار بپردازیم، پس با ما همراه باشید !

چرا باید قفسه‌های انبار کدگذاری شود؟


• دسترسی سریع به یک قفسه و یافتن مکان مورد نظر،
• آگاهی سریع و تقریبی از تعداد و نوع محصولات موجود، رو به اتمام و تمام شده با توجه به جای آن‌ها در قفسه‌ها،
• سهولت اجاره انبار و انبارداری که به کاهش تعداد کارگر مورد نیاز و هزینه‌های مرتبط با آن منتج می‌شود .
• امکان تعریف و خلاصه‌سازی مشخصات محصولات مختلف بر اساس کد آن‌ها

 

اصول شماره گذاری قفسه های انبار


هدف از شماره‌گذاری قفسه‌ها پیدا کردن هرچه ساده‌تر آن‌ها توسط افراد مختلف – به ویژه کارگران انبار که به اصطلاح در کف آن مشغول به کارند – می‌باشد، فلذا باید ساده و فهم پذیر و همچنین قابل تفکیک باشند، در نتیجه حتی اگر علائم و اشکال نیز می‌توانند چنین ویژگی‌هایی را ارائه دهند، استفاده از آن‌ها نیز بلامانع است . با توجه به این توضیحات همینک به بررسی روش‌ها و اصول شماره گذاری قفسه های انبار می‌پردازیم :

استفاده از اعداد


در این روش که ساده‌ترین راه برای طبقه‌بندی یک انبار است، اعداد ترتیبی یا زوج و فرد به قفسه‌های مختلف نسبت داده می‌شود . این در حالیست که برای دقیق‌تر شدن این اطلاعات می‌توان اعداد دهگان را به شماره ستون و اعداد صدگان را به شماره ردیف نسبت دهیم . ناگفته نماند که استفاده از حروف به جای اعداد در این روش، آن را به متدی کدگذاری به اسم نیمونیک تبدیل می‌کند .


در خصوص اعداد لازم به ذکر است که گاهی از اعداد اعشاری به منظور نمایش محصولات استفاده می‌شود که اعداد سمت راست اعشار بیانگر گروه‌های اصلی قفسه‌ها و قسمت دیگر نیز مبیّن گروه‌های فرعی در دسته بندی کالاها می‌باشند .


در زیرمجموعه آخر اصول شماره گذاری قفسه های انبار به کمک اعداد نیز به مشخص نمودن هر محصول با کمک یک کد می‌رسیم. در این روش هریک از محصولات و نمونه‌های مشابه آن با یک عدد دو یا سه رقمی مشخص شده و هریک از آن‌ها مکان و ماهیت یک محصول را نمایش می‌دهند . در نتیجه برای یافتن یک محصول یا برندی خاص کافیست تا 2 یا 3 رقم نخست آن را بیابید .


استفاده از اعداد و حروف


استفاده عدد خالی مناسب اماکنی بود که وسعت زیادی نداشته یا نهایتاً از یک سو (مثلاً طول انبار) کشیده شده و عرض زیادی نداشته باشند . در مواقعی که مکان در دسترس بزرگ باشد، همانند بسیاری از پارکینگ‌های عمومی از ترکیب یک حرف و یک عدد برای نمایش مکان مورد نظر استفاده می‌شود . در این روش صفحه شطرنج گونه راهروها با حرف و ستون‌ها با کد نمایش داده می‌شوند !

انبار صنایع غذایی : با صرف نظر از مواد شیمیایی اشتعال‌زا، مواد منفجره یا محصولاتی که به کوچکترین ضربه، کمترین تابش نور یا ناچیزترین عامل نامساعد حساس بوده یا در حوزه‌های نظامی، نیرو یا صنایع خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند، ذخیره مواد غذایی دارای بیشترین حساسیت و پیچیده‌ترین پروسه‌های نگهداری می‌باشد !

یکی از دلایلی که ما محصولی را انبار می‌کنیم این است که تا موعد مصرف ویژگی‌های فعلی خود را حفظ کند، در نتیجه محصولاتی وجود دارند که گذشت سال‌ها نمی‌تواند تغییر در ساختار آن‌ها به وجود آورد و عملاً ذخیره آن‌ها با دشواری و تهدید خاصی هم مواجه نیست !

 این در حالیست که محصولاتی مانند مواد غذایی پس از چند روز خراب می‌شوند، پس لازم است تا مکانی با ویژگی‌هایی خاص را به نحوی آماده کنیم تا بتواند این محصولات را به مدتی طولانی در خود جای دهد .

در خصوص ساختار خود انبارهای مواد غذایی در یادداشتی که پیشتر تحت عنوان اجاره انبار مواد غذایی داشتیم به این نکته اشاره کردیم که برخی محصولات نیازمند قرار داشتن در فضای باز بوده (یا به عبارتی با قرار گرفتن در معرض باد هم سالم می‌مانند) ، برخی از آن‌ها حتماً باید در سردخانه نگهداری شوند، تابش نور مستقیم خورشید اکثر قریب به اتفاق آن‌ها را خراب می‌کند و برخی از آن‌ها نیز حتما باید در بسته‌بندی یا ظروف خاصی حمل و دپو شوند .

حال اینکه در مطلب پیش روی تمرکز خود را بر روی قفسه‌بندی انبار صنایع غذایی گذاشته و بدین ترتیب در خصوص ویژگی‌هایی که این سازه‌ها باید داشته باشند صحبت می‌کنیم !

قفسه‌بندی در انبار صنایع غذایی

همانند سایر اماکنی که بواسطه قفسه‌بندی امکان جای دادن کالاهای بیشتری را در خود پیدا می‌کنند، انبارهای مواد غذایی نیز با کمک چنین استراکچرهایی در ارتفاع گسترش یافته و می‌توانند محصولات بیشتری را با دشواری کمتر در خود جای دهند. در همین رابطه این قفسه‌ها باید دارای ویژگی‌هایی باشند که از مهمترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. قفسه‌بندی انبار صنایع غذایی لازم است تا

  1. دارای ساختاری مقاوم باشند،

نه تنها در حوزه مواد غذایی، بلکه به هنگام انباشتن هر کالا یا ماده دیگر، وجود طبقاتی مقاوم در برابر فشار الزامیست. وجود طبقاتی از ورق‌های فلزی با مقاومت کم سبب می‌شود تا نتوانیم این محصولات را به خوبی روی یکدیگر سوار کرده و حتی ممکن است با فرو ریختن آن‌ها مواجه شویم .

از سویی دیگر وجود لایه‌ای از ضد زنگ روی صفحات آهن از خوردگی آن‌ها جلوگیری می‌کند که این عامل نیز به حفظ مقاومت آن در بلند مدت کمک می‌کند .

 

  1. قابل شست‌و‌شو باشند،

از آنجایی که قرار است این محصولات در نهایت به صورت ماده‌ای خوراکی مورد مصرف قرار گیرند، وجود اندکی آلودکی محیط اجاره انبار روی آن‌ها می‌تواند به نتایج نامطلوبی از جمله حواشی بسیار زیاد برای کارخانه تولیدکننده و همچنین امراض گوناگون برای مصرف کنندگان تبدیل شود .

در نتیجه باید بتوانیم این قفسه‌ها را به صورت مستمر بشوییم! پر واضح است که استفاده از قفسه‌های فلزی با روکش‌های گالوانیزه و ضد رنگ یا پلاستیکی که می‌توان آن ها را شست در مقایسه با طبقات چوبی که در برابر نم و رطوبت مقاومت نیستند در اولویت قرار دارند .

 

  1. مانع از فاسد شدن مواد غذایی شوند،

شاید در نگاه اول اینچنین به نظر برسد که یک محصول با ویژگی‌هایی مشخص، دیر یا زود در برهه‌ای مشخص فاسد شده و فرقی ندارد که در چه مکان و شرایطی نگهداری می‌شود! اگرچه این حرف اشتباه هم نیست، اما یک مدیر انبار صنایع غذایی می‌داند که با ایجاد امکان دسترسی به تاریخ همه محصولات و ایجاد مقدمات خروج آن‌ها از هر گوشه و کنار ، این محصولات پیش از انقضاء فروخته و مصرف می‌شوند .

اگرچه سیستم FIFO به قیمت نخستین محصولات ورودی و خروجی اشاره دارد، اما در این سیستم نیز به نوعی فایفو اجرا شده و محصولی که زودتر به انبار آمده است، زودتر نیز از آن خارج می‌شود .

 

  1. قابلیت تغییر ابعاد و جابجایی داشته باشند،

توسعه‌پذیری یکی از ویژگی‌های انبار و چینشی خوب است. امروزه ما با محصولاتی با ابعادی مشخص سرو کار داریم! نحوه برپایی قفسه‌های یک انبار باید به نحوی باشد که چنانچه در آینده حجم هر محصول چند برابر کوچکتر یا بزرگتر شد و یا به گسترش آن در طول، عرض و ارتفاع نیاز داشتیم، وجود استراکچری ایستا و تغییرناپذیر سد راه ما نشود .

در نهایت لازم به ذکر است این قفسه‌ها باید دارای ویژگی سهولت دسترسی، حمل و نقل یا مدیریت ساده باشند که قفسه‌های متحرک به تحقق آن کمک خواهد کرد.

انبار در آزادگان

انبار در آزادگان : با بررسی بزرگراه و آزاد راه‌های پایتخت گزینه‌های فراوانی وجود دارند که می‌توانند کاندید مهمترین اتوبان شهر باشند . در همین رابطه از بزرگراه‌های شهید باقری و بسیج در شرق تهران گرفته تا اشرفی اصفهانی، باکری یا شیخ فضل‌ا... در غرب، از بزرگراه‌هایی کوچک، مرکزی و عموماً خلوتی مانند کردستان، حقانی و مدرس گرفته تا نمونه‌هایی سراسری‌تر مانند همت-زین‌الدین، سلیمانی-حکیم، امام علی یا صیاد شیرازی، چمران-نواب و ... جملگی بنا به میزان علاقه یا ارتباطی که با آن‌ها داریم می‌توانند به عنوان مهمترین اتوبان پایتخت معرفی شوند .

این در حالیست که در میان گزینه‌های موجود، آزاد راه آزادگانی را داریم که از جنوب شرقی پایتخت و سه راه افسریه تا شمال غربی آن و تا آزاد راه تهران-ساوه امتداد داشته و نقشی بسیار مهم در حوزه ترابری و انتقال مسافر به داخل و خارج از تهران ایفا می‌کند .

 

بزرگراه آزادگان

 

اگرچه این مسیر برای افرادی که در مناطق مجاور آن سکنی نداشته یا محل کارشان نیز در این حوالی نیست خیلی هم آشنا و پر کاربرد نمی‌باشد، اما بی‌تردید مجموعه‌ای از شهرک‌های صنعتی، کارخانجات، سامانه‌های تولیدی و دیگر قطب‌های تجاری و اقتصادی کشور که در این حوالی مشغول به کار هستند از اهمیت ترانزیتی آن به خوبی آگاهند .

فقط گردشی کوتاه در بخش‌هایی از این مسیر 27 کیلومتری لازم است تا به حجم سرمایه در گردش، کالاهای تولیدی یا خدماتی که از این ناحیه گسیل می‌شود پی برده و بدین ترتیب از اهمیت بالای این شاهراه که یکی از اصلی‌ترین مسیرهای منتهی به پایتخت است مطلع شویم .

با عنایت به فعالیت تعداد بیشماری از واحدها ، کارخانجات و شهرک‌های صنعتی در این امتداد، بدیهیست که وجود مکانی برای نگهداری از مواد اولیه یا محصولات آماده هریک از آن‌ها ضروریست!

با توجه به فضای محدودی که در دسترس بوده و بودجه همه این مجموعه‌ها اجازه نمی‌دهد تا در مجاورت خود محلی را برای نگهداری محصولاتشان اختیار کنند، انبار در آزادگان در نقطه دورتری اختیار می‌شود که در این مورد به اجاره انبار برادران میری می‌رسیم .

شاید بتوان این مسیر را نزدیک‌ترین نقطه دور به تهران دانست! این پارادوکس به این معناست که مسیر آزادگان آنقدر دور است که بتوان فعالیت‌های صنعتی در آن داشته و مشمول قوانین شهرداری نشد و آنچنان نزدیک و در دسترسی است که حتی با کمک مترو نیز می‌توان به آنجا رسید .

 

انبار در نزدیکی آزادگان

 

با رسیدن به قسمت‌های غربی شهر و همزمان با تغییر مسیر این اتوبان به سمت شمال، در سمت چپ خود با مناطقی نظیر احمدآباد مستوفی، نصیر آباد، صبا شهر، شهرک دانش، شهرک صنعتی گلگون، شهرک شهاب سنگ و ... روبرو می‌شویم که هریک از مجموعه‌های فعال در آن‌ها نیازمند مکانی برای دپو کردن محصولاتشان می‌باشند .

با توجه به تقاضای بالای افراد و مجموعه‌هایی که پیرامون اتوبان آزادگان مشغول به فعالیت بوده و به انبار نیاز دارند، بدیهیست که در کنار کمیاب بودن انبار، قیمت اجاره آن نیز زیاد می‌شود؛ به همین دلیل لازم است تا اندکی دورتر رفته و دارایی‌های خود را به مجموعه‌ای که با قیمت کمتر، به صورت تخصصی به این کار می‌پردازد برسانند .

 در همین رابطه انبار میری با قرار گیری در شهر قدس، بواسطه مجاورت با بزرگراه فتح (کیلومتر 20 بزرگراه فتح) فاصله چندانی با آزادگان نداشته و قادر به نگهداری از دارایی‌های شما خواهد بود .

 

ویژگی‌های انبار میری

 

از مهمترین ویژگی سالن‌های این مجموعه می‌توان به امکان استفاده از آن‌ها هم به عنوان انبار و هم به عنوان کارگاه اشاره کرد، کاربردهایی که می‌توان ریشه آن‌ها را در وجود کنتورهای فرعی آب، برق سه فاز، تلفن و گاز که به مستقل شدن این واحدها می‌انجامد جستجو کرد .

علاوه بر این وجود سیم چاه ارت، اینترنت پر سرعت، دوربین‌های مدار بسته با کدهای مخصوص به منظور دسترسی اختصاصی به تصاویر، سامانه‌های ایمنی نظیر اطفاء حریق و نگهبانی مانند دزدگیر یا حراست شبانه‌روزی نیروی انسانی نیز عوامل دیگری هستند که سبب می‌شود تا کارفرمایان از سپردن امور خود به ما اطمینان خاطر داشته باشند .

به همین منظور چنانچه قصد اجاره انبار در آزادگان را دارید می‌توانید هم اکنون با ما تماس گرفته و سوالات خود را با ما در میان بگذارید . کارشناسان انبار میری آماده‌اند تا ضمن تشریح امکانات و بخش‌های مختلف این مجموعه، قیمت روز و شرایط اجاره انبار را برای شما تشریح کنند .