مشتریانی که قصد اجاره انبار را دارند معمولا هر کدام هدف به خصوصی را دنبال می‌کنند. برخی به منظور تولید کردن کالای صنعتی و برخی دیگر به منظور نگهداری و ذخیره کالای خود انبار اجاره می‌کنند. به طور کلی موارد استفاده از انبار به شرح زیر است.

- برخی از مردم هنگامی که قصد جا به جایی منزل خود را دارند و یا می‌خواهند دکوراسیون داخلی منزل خود را تغییر دهند به جهت راحتی کار و همین طور پاکیزه نگهداشتن اثاثیه خود به سراغ اجاره انبار می‌روند و برای مدت زمانی که میخواهند تغییراتی در ظاهر و دکوراسیون منزل خود انجام دهند وسایل خود را به انبارداران می‌سپارند.
- برخی از مشتریان به دلایل تجاری و راه اندازی کسب و کار به سراغ اجاره انبار می‌روند. این دسته از افراد به تولید می‌پردازند و برای نگهداری و به فروش رساندن اقلام تولیدی خود متناسب با نیاز و حجم کالای خود انباری را انتخاب می‌کنند و حجم مازاد تولیدی خود را در آن نگهداری می‌کنند تا به مرور زمان و با توجه به نیاز بازار به صورت تدریجی آنها را به مشتریان خود عرضه کنند. نگهداری و مراقبت از کالاهای درون انبار بسیار ضروری است زیرا در صورت صدمه دیدن و یا خرابی بسته های انبار شده ممکن است خسارت شدیدی به تولید کننده وارد شود.
- عده ای از افرادی که به دنبال اجاره انبار هستند شغل تجارت را پیشه کرده‌اند. این دسته از مشتریان کالاهای وارداتی و یا صادراتی را در حجم انبوه نگهداری می‌کنند. ممکن است اقلام مورد نظر آنها ماه‌ها و یا حتی سال‌ها در انبار باقی بماند. از این رو بایستی شرایط به گونه‌ای باشد که تاجر متحمل خسارت نشود و بتواند در مواقع نیاز کالاهای مورد نظر را از انبار خارج و به بازار داخلی و خارجی عرضه کند.
- دسته‌ای دیگر از مشتریان کارخانه داران و سرمایه گذارانی هستند که محصولات تولیدی خود را برای مدت کمی در انبارها نگهداری می‌کنند تا محصولات آنها دچار افت کیفیت نشود و در شرایط ایده آل به دست مصرف کننده برسد. در چنین مواقعی اگر کالای نگهداری شده شامل بسته‌های غذایی، خوراکی و یا دارویی می‌شود برای جلوگیری از فساد و خرابی آنها می‌بایست شرایط ویژه ای در نظر گرفت. بنابراین مشتریان در چنین شرایطی باید به سراغ انبارهای مجهز به سیستم‌های گرمایشی و یا سرمایشی مخصوص بروند و قبل از انتخاب، شرایط و موقعیت مکانی و بهداشتی انبار مورد نظرشان را کنترل کنند.